تاریخ ایجاد: 02:58
همزمان با آغاز اجلاس بین‌المللی تجلیل از خادمان حسینی
کاروان پیرغلامان حسینی به بندرعباس رسید
تصویر خبر
کاروان پیرغلامان برای شرکت در اجلاس پیرغلامان و خادمان حسینی به بندرعباس آمدند.
پیرغلامان حسینی در میان استقبال گرم مسئولان کشوری و دوستداران اهل بیت(ع) صبح امروز، هفتم مهرماه، وارد ایستگاه راه‌آهن بندر عباس شدند.
 
چهاردهمین اجلاس بین‌المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی قرار است امروز در امامزاده سیدمظفر بندرعباس برگزار شود.
 
در این دوره اجلاس 290 نفر از پیرغلامانِ استان‌ها و شهرهای تهران، اصفهان، یزد، شهرکرد، کرج، ایلام، قزوین، زنجان، سمنان، سنندج، کرمانشاه، گرگان، رشت، ساری، همدان، خرم آباد، اراک و قم حضور دارند. پیرغلامان سفرشان را با توسل به حضرت حسین(علیه السلام) آغاز کردند.
 
 همچنین در این دوره از اجلاس، از میهمانی از کشورهای هندوستان، عراق، لبنان، آذربایجان ، الجزایر، یمن، اندونزی، افغانستان، تایلند و ترکیه حضور خواهند داشت.
 

اجلاس بین المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی همه ساله در آستانه ماه محرم الحرام بعنوان زنگ آغاز سوگواری های عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) از سوی بسیج رسانه ملی و با مشارکت استانداری های میزبان برگزار میشود.
 
این مراسم معنوی نخستین بار در سال ۸۱  به منظور تجلیل از پیرغلامان حسینی و ذاکران مطرح کشور در تهران برگزار شد و تا ۶ دوره ادامه داشت. از دوره هفتم به بعد و برای شرکت دادن مادحین استان های دیگر، محل برگزاری اجلاس در دیگر استان ها انتخاب شد. 
 
ابتدا استان زنجان با عنوان پایتخت شور و شعور حسینی مدنظر قرار گرفت و در ادامه به ترتیب در استان های بوشهر، همدان، اردبیل، گلستان، خوزستان، فارس و هرمزگان برگزار شد.
 
دوره پانزدهم نیز به همت بسیج سازمان صداوسیما و استانداری اصفهان از تاریخ ۲۱ لغایت ۲۴ شهریور ماه سال جاری در شهر اصفهان با حضور جمع کثیری از ذاکرین و مادحین اباعبدالله الحسین (ع) برگزار می شود.
 
از این رو مسیولین محترم استانی برای ثبت اطلاعات مادحین مدعو در این دوره به لینک بالا مراجعه کنند.