تاریخ ایجاد: 11:25
چهارمین جلسه ستاد راهبری پانزدهمین اجلاس بین المللی تجلیل از خادمان و پیر غلامان حسینی
چهارمین جلسه ستاد راهبری پانزدهمین اجلاس بین المللی تجلیل از خادمان و پیر غلامان حسینی
تصویر خبر
به ریاست استاندار اصفهان: چهارمین جلسه ستاد راهبری پانزدهمین اجلاس بین المللی تجلیل از خادمان و پیر غلامان حسینی تشکیل شد

 دکتر رسول زرگرپور در چهارمین جلسه ستاد راهبری پانزدهمین اجلاس بین المللی تجلیل از خادمان و پیر غلامان حسینی اظهارداشت: این اجلاس هر ساله ۱۰ روز قبل از ماه محرم با محوریت بسیج صدا و سیما در یکی از استانهای کشور برگزار می گردد که در سال جاری این اجلاس مهم در استان اصفهان برگزار می گردد.
استاندار اصفهان با بیان اینکه این اجلاس برای نخستین بار در اصفهان برگزار می شود، افزود: در این استان استقبال خوبی بخصوص از سوی مداحان و وعاظ صورت گرفت و تاکنون برای هماهنگی هرچه بهتر چندین جلسه ی ستاد راهبری تشکیل و کمیته ها و وظایف هر کمیته مشخص شده که باید هرچه سریعتر فعال شوند.
رسول زرگرپور یکی از مباحث مهم در برگزاری این اجلاس را مشارکت دستگاه های مختلف برشمرد و افزود: با توجه به اینکه مردم ولایتمدار و متدین و حسینی استان اصفهان همانند سایر نقاط کشور به صورت خودجوش تامین کننده منابع مالی این گونه مراسم ها و همایش ها می باشند و از طرفی نظری هم برای استفاده از امکانات دولتی در این خصوص وجود ندارد لذا بایستی تامین منابع مالی از طریق کمک های مردمی و سازمانهای غیر دولتی پیگیری شود.
گفتنی است در این جلسه در خصوص روند برگزاری هرچه با شکوهتر این مراسم معنوی در دهه آخر شهریور سال جاری بحث و بررسی شد و تصمیمات لازم اتخاذ گردید./ اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان،

 

 

 


اجلاس بین المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی همه ساله در آستانه ماه محرم الحرام بعنوان زنگ آغاز سوگواری های عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) از سوی بسیج رسانه ملی و با مشارکت استانداری های میزبان برگزار میشود.
 
این مراسم معنوی نخستین بار در سال ۸۱  به منظور تجلیل از پیرغلامان حسینی و ذاکران مطرح کشور در تهران برگزار شد و تا ۶ دوره ادامه داشت. از دوره هفتم به بعد و برای شرکت دادن مادحین استان های دیگر، محل برگزاری اجلاس در دیگر استان ها انتخاب شد. 
 
ابتدا استان زنجان با عنوان پایتخت شور و شعور حسینی مدنظر قرار گرفت و در ادامه به ترتیب در استان های بوشهر، همدان، اردبیل، گلستان، خوزستان، فارس و هرمزگان برگزار شد.
 
دوره پانزدهم نیز به همت بسیج سازمان صداوسیما و استانداری اصفهان از تاریخ ۲۱ لغایت ۲۴ شهریور ماه سال جاری در شهر اصفهان با حضور جمع کثیری از ذاکرین و مادحین اباعبدالله الحسین (ع) برگزار می شود.
 
از این رو مسیولین محترم استانی برای ثبت اطلاعات مادحین مدعو در این دوره به لینک بالا مراجعه کنند.