تاریخ ایجاد: 02:52
مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران:
پیرغلامان حسینی استان مازندران تجلیل می‌شوند
تصویر خبر
همایش تجلیل از پیرغلامان حسینی استان مازندران همزمان با نخستین روز هفته دفاع مقدس در مازندران برگزار می‌شود.
حجت‌الاسلام ناصر شکریان: دومین همایش تجلیل از پیرغلامان و مداحان اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) مازندران در نخستین روز هفته دفاع مقدس و آستانه ماه محرم‌الحرام در ساری برگزار می‌شود.
 
وی افزود این همایش با حضور 500 نفر از مداحان و پیرغلامان مازندران و سخنرانی آیت‌الله میرباقری در سالن غدیر سپاه کربلای مازندران برگزار خواهد شد.
 
مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران با تاکید بر حفظ شعائر اسلامی توسط مداحان امروزی جامعه تصریح کرد: نقش پیرغلامان حسینی در ترویج فرهنگ شیعی، حسینی و علوی امری پسندیده و نیک است.
 
شکریان با بیان اینکه سنت‌های نوظهور و خرافه باید از مداحی‌های غیراصولی کنار گذاشته شود افزود: مداحان امروزی باید با تبعیت از منش و تفکر پیرغلامان حسینی در فعالیت خود ماندگار شوند.
 
وی با اعلام اینکه در این مراسم از پیرغلامان حسینی مازندران تجلیل می‌شود گفت: قرار است در این همایش کارگاه آموزشی با حضور مداحان جدید و پیرغلامان مازندران نیز برگزار شود.
 
مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران از تدارک برنامه‌های ویژه برای آستانه ماه محرم‌الحرام در استان خبر داد و افزود: مازندران علوی تبار و شیعی‌پرور همواره در دوری از خرافه و بدعت‌های مداحی پیشتاز بوده است.
 
وی با دعوت از مداحان و ذاکران اهل بیت(ع) برای شرکت در این همایش گفت: همایش موصوف صبح فردا از ساعت 9 در سالن الغدیر سپاه کربلای مازندران برگزار می‌شود.
 

اجلاس بین المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی همه ساله در آستانه ماه محرم الحرام بعنوان زنگ آغاز سوگواری های عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) از سوی بسیج رسانه ملی و با مشارکت استانداری های میزبان برگزار میشود.
 
این مراسم معنوی نخستین بار در سال ۸۱  به منظور تجلیل از پیرغلامان حسینی و ذاکران مطرح کشور در تهران برگزار شد و تا ۶ دوره ادامه داشت. از دوره هفتم به بعد و برای شرکت دادن مادحین استان های دیگر، محل برگزاری اجلاس در دیگر استان ها انتخاب شد. 
 
ابتدا استان زنجان با عنوان پایتخت شور و شعور حسینی مدنظر قرار گرفت و در ادامه به ترتیب در استان های بوشهر، همدان، اردبیل، گلستان، خوزستان، فارس و هرمزگان برگزار شد.
 
دوره پانزدهم نیز به همت بسیج سازمان صداوسیما و استانداری اصفهان از تاریخ ۲۱ لغایت ۲۴ شهریور ماه سال جاری در شهر اصفهان با حضور جمع کثیری از ذاکرین و مادحین اباعبدالله الحسین (ع) برگزار می شود.
 
از این رو مسیولین محترم استانی برای ثبت اطلاعات مادحین مدعو در این دوره به لینک بالا مراجعه کنند.