تاریخ ایجاد: 11:26
فروغی در افتتاحیه اجلاس پیرغلامان:
نام حضرت سیدالشهدا (ع) رمز استمرار و استمداد اجلاس پیرغلامان است/ لزوم مخابره شور و شعور حسینی به جهان
تصویر خبر
رئیس اجلاس بین المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی در مراسم افتتاحیه این اجلاس گفت: همه مسئولین اجرایی خود را در قامت خادمان حضرت سیدالشهدا (ع) هستند و با نگاه مردمی بودن این اجلاس کار را جلو بردند.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی پانزدهمین اجلاس بین المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی، علی فروغی، رییس بسیج سازمان صداوسیما و رئیس اجلاس بین المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی در مراسم افتتاحیه این اجلاس اظهار داشت: یکی از رموز استمرار و امتداد این اجلاس نام مقدس حضرت سیدالشهدا (ع) است که باعث شده این اجلاس ادامه پیدا کند.

وی تاکید کرد: محوریت این اجلاس نیز خادمان و پیرغلامان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) هستند. مردم انقلابی اصفهان نیز کار ارزشمندی را در برگزاری اجلاس برعهده دارند و از اینان تشکر می کنم.

رئیس اجلاس بین‌المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی با بیان این که این اجلاس به شکل مردمی پیش رفت، افزود: اقدامات در خور تحسین مسئولین استان را در برگزاری اجلاس مشاهده کردید، ان شاالله طنین شور و شعور حسینی با برگزاری این اجلاس بار دیگر به تمام دنیا مخابره خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: همه مسئولین اجرایی خود را در قامت خادمان حضرت سیدالشهدا (ع) هستند و با نگاه مردمی بودن این اجلاس کار را جلو بردند.

انتهای پیام/


اجلاس بین المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی همه ساله در آستانه ماه محرم الحرام بعنوان زنگ آغاز سوگواری های عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) از سوی بسیج رسانه ملی و با مشارکت استانداری های میزبان برگزار میشود.
 
این مراسم معنوی نخستین بار در سال ۸۱  به منظور تجلیل از پیرغلامان حسینی و ذاکران مطرح کشور در تهران برگزار شد و تا ۶ دوره ادامه داشت. از دوره هفتم به بعد و برای شرکت دادن مادحین استان های دیگر، محل برگزاری اجلاس در دیگر استان ها انتخاب شد. 
 
ابتدا استان زنجان با عنوان پایتخت شور و شعور حسینی مدنظر قرار گرفت و در ادامه به ترتیب در استان های بوشهر، همدان، اردبیل، گلستان، خوزستان، فارس و هرمزگان برگزار شد.
 
دوره پانزدهم نیز به همت بسیج سازمان صداوسیما و استانداری اصفهان از تاریخ ۲۱ لغایت ۲۴ شهریور ماه سال جاری در شهر اصفهان با حضور جمع کثیری از ذاکرین و مادحین اباعبدالله الحسین (ع) برگزار می شود.
 
از این رو مسیولین محترم استانی برای ثبت اطلاعات مادحین مدعو در این دوره به لینک بالا مراجعه کنند.