تاریخ ایجاد: 12:32
در روز نخست اجلاس
مهمانان خارجی اجلاس پیرغلامان از مسجد جامع اصفهان بازدید کردند
تصویر خبر
پس از مراسم استقبال از کاروان پیرغلامان حسینی در اصفهان، مهمانان خارجی این اجلاس با حضور در مسجد جامع اصفهان از این مکان تاریخی بازدید کردند.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی پانزدهمین اجلاس بین المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی، پس از مراسم استقبال از کاروان پیرغلامان حسینی در روز نخست اجلاس بین المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی در اصفهان، مهمانان خارجی این اجلاس با حضور در مسجد جامع اصفهان از این مکان تاریخی بازدید کردند.

انتهای پیام/


اجلاس بین المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی همه ساله در آستانه ماه محرم الحرام بعنوان زنگ آغاز سوگواری های عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) از سوی بسیج رسانه ملی و با مشارکت استانداری های میزبان برگزار میشود.
 
این مراسم معنوی نخستین بار در سال ۸۱  به منظور تجلیل از پیرغلامان حسینی و ذاکران مطرح کشور در تهران برگزار شد و تا ۶ دوره ادامه داشت. از دوره هفتم به بعد و برای شرکت دادن مادحین استان های دیگر، محل برگزاری اجلاس در دیگر استان ها انتخاب شد. 
 
ابتدا استان زنجان با عنوان پایتخت شور و شعور حسینی مدنظر قرار گرفت و در ادامه به ترتیب در استان های بوشهر، همدان، اردبیل، گلستان، خوزستان، فارس و هرمزگان برگزار شد.
 
دوره پانزدهم نیز به همت بسیج سازمان صداوسیما و استانداری اصفهان از تاریخ ۲۱ لغایت ۲۴ شهریور ماه سال جاری در شهر اصفهان با حضور جمع کثیری از ذاکرین و مادحین اباعبدالله الحسین (ع) برگزار می شود.
 
از این رو مسیولین محترم استانی برای ثبت اطلاعات مادحین مدعو در این دوره به لینک بالا مراجعه کنند.