تاریخ ایجاد: 11:13
با حضور مقامات لشکری و کشوری
مراسم افتتاحیه پانزدهمین اجلاس بین المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی در اصفهان برگزار شد
تصویر خبر
پانزدهمین اجلاس بین المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی با حضور مقامات لشکری و کشوری از جمله فرمانده ارتش استان اصفهان، فرمانده سپاه استان اصفهان، رییس سازمان بسیج صداوسیما و رییس اجلاس، استاندار اصفهان، نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی، رییس مجمع جهانی اهل بیت(ع)، رئیس کانون مداحان کشور و دیگر مسئولان اجرایی اجلاس برگزار شد.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی پانزدهمین اجلاس بین المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی، پانزدهمین اجلاس بین المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی با حضور مقامات لشکری و کشوری از جمله فرمانده ارتش استان اصفهان، فرمانده سپاه استان اصفهان، رییس سازمان بسیج صداوسیما و رییس اجلاس، استاندار اصفهان، نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی، رییس مجمع جهانی اهل بیت(ع)، رئیس کانون مداحان کشور و دیگر مسئولان اجرایی اجلاس آغاز شد.

در ابتدای این مراسم جمعی از پیرغلامان با اجرای سرود جمعی، کجایید ای شهیدان خدایی حال و هوای معنوی خاصی به اجلاس بخشیدند.

در ادامه این مراسم رسول زرگرپور، استاندار اصفهان، علی فروغی، رییس سازمان بسیج صداوسیما و رییس اجلاس و آیت‌الله طباطبایی‌نژاد، امام جمعه اصفهان، سخنرانی کردند.

همچنین پیام آیت‌الله مظاهری به اجلاس قرائت شد؛ حاج حسین سازور و سید رضا نریمانی از مداحان اهل بیت به ذکر مصیبت و عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) پرداختند.

در پایان این مراسم از مستندسازان رادیویی و تلویزیونی مسابقه مستند اجلاس خادمان حسینی قدردانی شد؛ مهدی وحیدی برگزیده مسابقه مستند تلویزیونی هدیه خود را تقدیم خانواده مدافع حرم شهید محمد بلباسی کرد.

انتهای پیام/


اجلاس بین المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی همه ساله در آستانه ماه محرم الحرام بعنوان زنگ آغاز سوگواری های عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) از سوی بسیج رسانه ملی و با مشارکت استانداری های میزبان برگزار میشود.
 
این مراسم معنوی نخستین بار در سال ۸۱  به منظور تجلیل از پیرغلامان حسینی و ذاکران مطرح کشور در تهران برگزار شد و تا ۶ دوره ادامه داشت. از دوره هفتم به بعد و برای شرکت دادن مادحین استان های دیگر، محل برگزاری اجلاس در دیگر استان ها انتخاب شد. 
 
ابتدا استان زنجان با عنوان پایتخت شور و شعور حسینی مدنظر قرار گرفت و در ادامه به ترتیب در استان های بوشهر، همدان، اردبیل، گلستان، خوزستان، فارس و هرمزگان برگزار شد.
 
دوره پانزدهم نیز به همت بسیج سازمان صداوسیما و استانداری اصفهان از تاریخ ۲۱ لغایت ۲۴ شهریور ماه سال جاری در شهر اصفهان با حضور جمع کثیری از ذاکرین و مادحین اباعبدالله الحسین (ع) برگزار می شود.
 
از این رو مسیولین محترم استانی برای ثبت اطلاعات مادحین مدعو در این دوره به لینک بالا مراجعه کنند.