تاریخ ایجاد: 11:35
آیت‌الله مقتدایی در نشست تخصصی اجلاس:
مادحین اهل بیت (ع) از نکات دارای شبهه در مجالس حسینی پرهیز کنند
تصویر خبر
اولین نشست تخصصی اجلاس پیرغلامان و خادمان حسینی با سخنرانی آیت الله مقتدایی، عضو مجلس خبرگان رهبری و عضو شورای عالی حوزه قم در سالن کوثر اصفهان برگزار شد.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی پانزدهمین اجلاس بین المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی، اولین نشست تخصصی اجلاس پیرغلامان و خادمان حسینی با سخنرانی آیت الله مقتدایی، عضو مجلس خبرگان رهبری و عضو شورای عالی حوزه قم در سالن کوثر اصفهان برگزار شد.

وی در سخنرانی خود به نقد و بررسی واقعه عاشورا و وقایع تاریخی و سیاسی در زمان امام حسین علیه السلام پرداخت.

وی از مادحین اهل بیت(ع) خواست از روایات و احادیث بیشتری در مجالس حسینی استفاده کنند و از نکات دارای شبهه پرهیز کنند.

در انتها نیز از کتاب سیمای ابا عبدالله الحسین (ع) به قلم حسن ملک محمدی و دو کتاب نوحه خوانی در یزد و اصفهان با حضور آیت الله مقتدایی عضو مجلس خبرگان رهبری و حجت الاسلام اختری رییس مجمع جهانی اهل بیت رونمایی شد.

انتهای پیام/


اجلاس بین المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی همه ساله در آستانه ماه محرم الحرام بعنوان زنگ آغاز سوگواری های عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) از سوی بسیج رسانه ملی و با مشارکت استانداری های میزبان برگزار میشود.
 
این مراسم معنوی نخستین بار در سال ۸۱  به منظور تجلیل از پیرغلامان حسینی و ذاکران مطرح کشور در تهران برگزار شد و تا ۶ دوره ادامه داشت. از دوره هفتم به بعد و برای شرکت دادن مادحین استان های دیگر، محل برگزاری اجلاس در دیگر استان ها انتخاب شد. 
 
ابتدا استان زنجان با عنوان پایتخت شور و شعور حسینی مدنظر قرار گرفت و در ادامه به ترتیب در استان های بوشهر، همدان، اردبیل، گلستان، خوزستان، فارس و هرمزگان برگزار شد.
 
دوره پانزدهم نیز به همت بسیج سازمان صداوسیما و استانداری اصفهان از تاریخ ۲۱ لغایت ۲۴ شهریور ماه سال جاری در شهر اصفهان با حضور جمع کثیری از ذاکرین و مادحین اباعبدالله الحسین (ع) برگزار می شود.
 
از این رو مسیولین محترم استانی برای ثبت اطلاعات مادحین مدعو در این دوره به لینک بالا مراجعه کنند.