تاریخ ایجاد: 11:32
آیت‌الله طباطبایی‌نژاد در افتتاحیه اجلاس:
عزاداری که در مقابل دشمن بی تفاوت باشد حسینی نیست/نمایان شدن کار خادمان و ذاکران حسینی در انقلاب و جنگ تحمیلی
تصویر خبر
نماینده ولی فقیه و امام جمعه استان اصفهان، در مراسم افتتاحیه اجلاس بین المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی گفت: اگر شیعه ای نداند که باید تابع یک رهبری باشد که در مسیر اباعبدالله(ع) حرکت می کند این شیعه مسیر درست را نپیموده است.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی پانزدهمین اجلاس بین المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی، آیت الله طباطبایی نژاد، نماینده ولی فقیه و امام جمعه استان اصفهان، در مراسم افتتاحیه این اجلاس اظهار داشت: من نام شما را پیشکسوتان خدمت به آستان اباعبدالله الحسین(ع) می گذارم؛ تقاضایی که از شما دارم این است که برای جایگزین خودتان جوان هایی را تربیت کنید که اگر این کار را نکنید یک راه خدمت را به روی خود بسته اید.

وی با تاکید بر عظمت کار مداحان و ذاکرین اهل بیت(ع) خاطرنشان کرد: آن چه در انقلاب و جنگ تحمیلی دیده شد آثار کار شما و هیئات مذهبی بود؛ عظمت کار شما با سخنان من نشان داده نمی شود.

آیت الله طباطبایی نژاد افزود: انقلاب ما به وسیله عاشورا و کار شما در زنده نگه داشتن آن، رونق گرفت؛ اکثر شهدای دفاع مقدس و مدافعان حرم  در هیئت های مذهبی بزرگ شدند.

وی با اشاره به این که دستورات اسلام باید آموزش داده شود بیان داشت: تمام همت خود را بر عزاداری و گریه کردن نگذارید؛ دستورات اسلام را به دیگران بیاموزید.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان هم چنین تصریح کرد: اگر شیعه ای نداند که باید تابع یک رهبری باشد که در مسیر اباعبدالله(ع) حرکت می کند این شیعه مسیر درست را نپیموده است؛ عزاداری که در مقابل دشمن و مستکبر بی تفاوت باشد حسینی نیست.

انتهای خبر/


اجلاس بین المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی همه ساله در آستانه ماه محرم الحرام بعنوان زنگ آغاز سوگواری های عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) از سوی بسیج رسانه ملی و با مشارکت استانداری های میزبان برگزار میشود.
 
این مراسم معنوی نخستین بار در سال ۸۱  به منظور تجلیل از پیرغلامان حسینی و ذاکران مطرح کشور در تهران برگزار شد و تا ۶ دوره ادامه داشت. از دوره هفتم به بعد و برای شرکت دادن مادحین استان های دیگر، محل برگزاری اجلاس در دیگر استان ها انتخاب شد. 
 
ابتدا استان زنجان با عنوان پایتخت شور و شعور حسینی مدنظر قرار گرفت و در ادامه به ترتیب در استان های بوشهر، همدان، اردبیل، گلستان، خوزستان، فارس و هرمزگان برگزار شد.
 
دوره پانزدهم نیز به همت بسیج سازمان صداوسیما و استانداری اصفهان از تاریخ ۲۱ لغایت ۲۴ شهریور ماه سال جاری در شهر اصفهان با حضور جمع کثیری از ذاکرین و مادحین اباعبدالله الحسین (ع) برگزار می شود.
 
از این رو مسیولین محترم استانی برای ثبت اطلاعات مادحین مدعو در این دوره به لینک بالا مراجعه کنند.