تاریخ ایجاد: 12:43
حجت الاسلام پناهیان
تصویر خبر

حجت الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان:

متولد: تهران 1344

پدر مرحوم ایشان از روحانیون و مبلغین موفق در تهران بوده است. حجت الاسلام پناهیان از سال اول راهنمایی(1356) در کنار دروس مدرسه تحصیلات حوزوی را آغاز نمود و از سال1362 تحصیلات خود را در حوزه علمیه قم پی گرفت و پس از اتمام دروس سطح حوزه به مدت 12 سال از درس خارج حضرات آیات وحید خراسانی، جوادی آملی، سید محمد کاظم حایری و همچنین مقام معظم رهبری بهره برد. از آغاز دبیرستان و درکنار تحصیل در حوزه با تدریس کتاب های شهید مطهری به تبلیغ و آموزش در محیط های مختلف دانش آموزی، دانشگاهی و حوزوی روی آورد. رشته روانشناسی را در دفتر همکاری حوزه و دانشگاه تحصیل کرد و هم اکنون عضو هیئت علمی مرکز تخصصی تبلیغ بوده و در زمینه تدریس و طراحی سر فصل ها و تدوین کتب آموزشی با آن مرکز همکاری می کند. در کنار فعالیت های تبلیغی به فعالیت های اجرایی و مدیریتی در عرصه های فرهنگی نیز اشتغال داشته که از معاونت فرهنگی لشکر 27 محمد رسول الله(صلی الله علیه و آله) در دوران دفاع مقدس تا معاونت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها و مرکز جهانی علوم اسلامی همواره در برنامه ریزی و مدیریت فرهنگی فعالیت داشتند. بیش از 10 سال همزمان با تدریس در دانشگاه هنر مسئولیت نهاد این دانشگاه را نیز به عهده داشته و در حال حاضر در کنار مسئولیت اتاق فکر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها و فعالیت های تبلیغی به تدریس در حوزه و دانشگاه و همچنین پژوهش تدوین در علوم اسلامی مشغولند. همچنین چندی پیش ایشان به عنوان نایب رئیس شورای مرکزی قرار گاه عمار انتخاب شدند.

 


اجلاس بین المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی همه ساله در آستانه ماه محرم الحرام بعنوان زنگ آغاز سوگواری های عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) از سوی بسیج رسانه ملی و با مشارکت استانداری های میزبان برگزار میشود.
 
این مراسم معنوی نخستین بار در سال ۸۱  به منظور تجلیل از پیرغلامان حسینی و ذاکران مطرح کشور در تهران برگزار شد و تا ۶ دوره ادامه داشت. از دوره هفتم به بعد و برای شرکت دادن مادحین استان های دیگر، محل برگزاری اجلاس در دیگر استان ها انتخاب شد. 
 
ابتدا استان زنجان با عنوان پایتخت شور و شعور حسینی مدنظر قرار گرفت و در ادامه به ترتیب در استان های بوشهر، همدان، اردبیل، گلستان، خوزستان، فارس و هرمزگان برگزار شد.
 
دوره پانزدهم نیز به همت بسیج سازمان صداوسیما و استانداری اصفهان از تاریخ ۲۱ لغایت ۲۴ شهریور ماه سال جاری در شهر اصفهان با حضور جمع کثیری از ذاکرین و مادحین اباعبدالله الحسین (ع) برگزار می شود.
 
از این رو مسیولین محترم استانی برای ثبت اطلاعات مادحین مدعو در این دوره به لینک بالا مراجعه کنند.