تاریخ ایجاد: 01:03
حجت الاسلام آقا تهرانی
تصویر خبر

مرتضی آقا تهرانی در سال 1336 در شهر تیران از استان اصفهان به دنیا آمد و علاوه بر تحصیلات حوزوی دارای مدرک کارشناسی ارشد فلسفه،حقوق و عرفان می باشد. وی نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات در مجلس هشتم و کاندیدای احتمالی این حوزه انتخابیه برای مجلس نهم خواهد بود.

حجت الاسلام مرتضی آقاتهرانی نماینده تهران در هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی، امام جمعه سابق مسجدی در شهر نیویورک و از شاگردان نزدیک مصباح یزدی است که با گرفتن عنوان معلم اخلاق کابینهٔ محمود احمدی‌نژاد نامش بیشتر بر سر زبان‌ها آورده شد. او سابقه تحصیل در مدرسه حقانی را نیز دارد. او فارغ‌التحصیل موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی و از شاگردان نزدیک مصباح یزدی و از وعاظ معروف است. آقاتهرانی که به گفته خودش گرین کارت آمریکا داشته است، در مجموع ۹٫۵ سال در آمریکا و کانادا زندگی کرده است.

سوابق و فعالیت ها : او مسئولیت امامت جمعه و اداره مؤسسه اسلامی نیویورک را هم به عهده داشت. با اخذ مدرک دکترای فلسفه عرفان، کار درسی اش در آنجا تمام شد و به قم بازگشت. مهاجرت او به غرب حدود هشت سال طول کشید (از سال ۱۳۷۱ تا ۱۳۷۹).پس از بازگشت به قم، واحد تربیت مربی اخلاق را در مؤسسه امام خمینی به‌راه‌انداخت و به تألیف نیز پرداخت. در سال ۱۳۸۴ به دعوت ریاست جمهوری اسلامی ایران و به امر اساتید خود معلم اخلاق هیأت دولت شد. در سال ۱۳۸۶ ضمن مشورت با اساتید خود به ویژه آیت الله بهجت در انتخابات مجلس شرکت کرد و به نمایندگی تهران برگزیده شد. وی هم اکنون در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی است و عضو فعال و نایب رییس فراکسیون انقلاب اسلامی است.


اجلاس بین المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی همه ساله در آستانه ماه محرم الحرام بعنوان زنگ آغاز سوگواری های عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) از سوی بسیج رسانه ملی و با مشارکت استانداری های میزبان برگزار میشود.
 
این مراسم معنوی نخستین بار در سال ۸۱  به منظور تجلیل از پیرغلامان حسینی و ذاکران مطرح کشور در تهران برگزار شد و تا ۶ دوره ادامه داشت. از دوره هفتم به بعد و برای شرکت دادن مادحین استان های دیگر، محل برگزاری اجلاس در دیگر استان ها انتخاب شد. 
 
ابتدا استان زنجان با عنوان پایتخت شور و شعور حسینی مدنظر قرار گرفت و در ادامه به ترتیب در استان های بوشهر، همدان، اردبیل، گلستان، خوزستان، فارس و هرمزگان برگزار شد.
 
دوره پانزدهم نیز به همت بسیج سازمان صداوسیما و استانداری اصفهان از تاریخ ۲۱ لغایت ۲۴ شهریور ماه سال جاری در شهر اصفهان با حضور جمع کثیری از ذاکرین و مادحین اباعبدالله الحسین (ع) برگزار می شود.
 
از این رو مسیولین محترم استانی برای ثبت اطلاعات مادحین مدعو در این دوره به لینک بالا مراجعه کنند.