تاریخ ایجاد: 12:47
حاج منصور ارضی
تصویر مداح

 نگاهي مختصر بر زندگي حاج منصور ارضي :

جناب استاد «حاج منصور ارضي » به سال 1332 شمسي در تهران ميلاد يافت. وي مداحي و ذکر براي اهل بيت عصمت و طهارت عليهم السلام را از سن پنج سالگي آغاز کرد و در مجالسي که در محله هاي قديم تهران برگزار مي شد شرکت مي کرد.

در سن نوجواني به همراه عمويش (حاج حسن ارضي) در مراسم هاي مختلف به ويژه در مراسم دعاي کميل امام زاده قاسم ، و همچنين همه هفته در حرم حضرت عبدالعظيم (ع) شرکت مي نمود. همچنين مسجد جمکرانِ قم و ...

به مراتب که از سن او مي گذشت مجالس و برنامه هاي ايشان در مکانهاي ديگر گسترده مي شد.

ايشان از آغاز انقلاب اسلامي ، عمدتاً با مداحي هدفمند و خط دار در زمينه ي انقلاب ، دفاع مقدس و ارزشهاي اسلامي و ... به ايجاد انگيزه الهي در بين مردم و به ويژه جوانان مي پرداختند. شيوايي ، زيبايي و متانت بيان ايشان در مداحي نياز به توضيح نيست ، زيرا کتاب و نوارهايي که از ايشان موجود است بيانگر آن مي باشد.

گرچه تلاش مستمر ، مديريت ، تدبر ، نظم در برنامه ها و «به عشق» کارکردن ، از خصلت هاي خوب ايشان است ، اما برتر و ارزشمند تر از آنچه درباره ي او بيان شد و ارجمندتر از هنر وي مي باشد همانا توجه به ارائه مطالب آموزنده و سبکهاي متنوع و از همه بالاتر «سوز و نواي گرم مثال زدني» ايشان است که وي را محبوب دلها کرده است.


اجلاس بین المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی همه ساله در آستانه ماه محرم الحرام بعنوان زنگ آغاز سوگواری های عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) از سوی بسیج رسانه ملی و با مشارکت استانداری های میزبان برگزار میشود.
 
این مراسم معنوی نخستین بار در سال ۸۱  به منظور تجلیل از پیرغلامان حسینی و ذاکران مطرح کشور در تهران برگزار شد و تا ۶ دوره ادامه داشت. از دوره هفتم به بعد و برای شرکت دادن مادحین استان های دیگر، محل برگزاری اجلاس در دیگر استان ها انتخاب شد. 
 
ابتدا استان زنجان با عنوان پایتخت شور و شعور حسینی مدنظر قرار گرفت و در ادامه به ترتیب در استان های بوشهر، همدان، اردبیل، گلستان، خوزستان، فارس و هرمزگان برگزار شد.
 
دوره پانزدهم نیز به همت بسیج سازمان صداوسیما و استانداری اصفهان از تاریخ ۲۱ لغایت ۲۴ شهریور ماه سال جاری در شهر اصفهان با حضور جمع کثیری از ذاکرین و مادحین اباعبدالله الحسین (ع) برگزار می شود.
 
از این رو مسیولین محترم استانی برای ثبت اطلاعات مادحین مدعو در این دوره به لینک بالا مراجعه کنند.