تاریخ ایجاد: 09:43
حاج سعید حدادیان
تصویر مداح

سعید حدادیان

همه او را مداح موفق اهل بيت (ع) مي شناسند که صداي گرم و دلنشين اش هر اهل دلي را خيلي زود مهمان سفره ي اشک ميکند . مداحي بزرگترين افتخار براي حاج سعيد حداديان که مسئول دفتر ادبيات و هنر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه تهران است ، محسوب مي شود . او قرآن را با صوتي زيبا مي خواند و وجودش با کلام خدا انس و الفتي شيرين دارد . در ميان هنرهاي فراواني که در وجود ايشان يافت مي شود مي توان به " شاعر " بودن ايشان اشاره کرد . حاج سعيد حداديان شاعر توانايي است که شعر را خوب مي شناسد و خوب مي سرايد . خواندن اشعاري از ايشان لطف ديگري دارد


اجلاس بین المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی همه ساله در آستانه ماه محرم الحرام بعنوان زنگ آغاز سوگواری های عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) از سوی بسیج رسانه ملی و با مشارکت استانداری های میزبان برگزار میشود.
 
این مراسم معنوی نخستین بار در سال ۸۱  به منظور تجلیل از پیرغلامان حسینی و ذاکران مطرح کشور در تهران برگزار شد و تا ۶ دوره ادامه داشت. از دوره هفتم به بعد و برای شرکت دادن مادحین استان های دیگر، محل برگزاری اجلاس در دیگر استان ها انتخاب شد. 
 
ابتدا استان زنجان با عنوان پایتخت شور و شعور حسینی مدنظر قرار گرفت و در ادامه به ترتیب در استان های بوشهر، همدان، اردبیل، گلستان، خوزستان، فارس و هرمزگان برگزار شد.
 
دوره پانزدهم نیز به همت بسیج سازمان صداوسیما و استانداری اصفهان از تاریخ ۲۱ لغایت ۲۴ شهریور ماه سال جاری در شهر اصفهان با حضور جمع کثیری از ذاکرین و مادحین اباعبدالله الحسین (ع) برگزار می شود.
 
از این رو مسیولین محترم استانی برای ثبت اطلاعات مادحین مدعو در این دوره به لینک بالا مراجعه کنند.