تاریخ ایجاد: 01:46
در اختتامیه پانزدهمین اجلاس بین المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی:
تقدیر و تجلیل از ذاکرین و خادمین حسینی
تصویر خبر
در اختتامیه پانزدهمین اجلاس بین‌المللی تجلیل از پیرغلامان حسینی از ۵۹ ذاکر و مداح اباعبدالله الحسین (ع) تقدیر شد.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی پانزدهمین اجلاس بین المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی، در بخش پایانی مراسم اختتامیه پانزدهمین اجلاس بین‌المللی تجلیل از پیرغلامان حسینی از ۵۹ ذاکر و مداح اباعبدالله الحسین (ع) تقدیر شد.

ذاکرین خارجی از ۳۰ کشور جهان از جمله کشورهای عراق، هندوستان،  پاکستان، مالزی، روسیه، سوریه تجلیل شدند.

مراسم تجلیل با اهدای لوح و تندیس پانزدهمین اجلاس بین‌المللی تجلیل از پیرغلامان حسینی انجام شد.

انتهای پیام/


اجلاس بین المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی همه ساله در آستانه ماه محرم الحرام بعنوان زنگ آغاز سوگواری های عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) از سوی بسیج رسانه ملی و با مشارکت استانداری های میزبان برگزار میشود.
 
این مراسم معنوی نخستین بار در سال ۸۱  به منظور تجلیل از پیرغلامان حسینی و ذاکران مطرح کشور در تهران برگزار شد و تا ۶ دوره ادامه داشت. از دوره هفتم به بعد و برای شرکت دادن مادحین استان های دیگر، محل برگزاری اجلاس در دیگر استان ها انتخاب شد. 
 
ابتدا استان زنجان با عنوان پایتخت شور و شعور حسینی مدنظر قرار گرفت و در ادامه به ترتیب در استان های بوشهر، همدان، اردبیل، گلستان، خوزستان، فارس و هرمزگان برگزار شد.
 
دوره پانزدهم نیز به همت بسیج سازمان صداوسیما و استانداری اصفهان از تاریخ ۲۱ لغایت ۲۴ شهریور ماه سال جاری در شهر اصفهان با حضور جمع کثیری از ذاکرین و مادحین اباعبدالله الحسین (ع) برگزار می شود.
 
از این رو مسیولین محترم استانی برای ثبت اطلاعات مادحین مدعو در این دوره به لینک بالا مراجعه کنند.