تاریخ ایجاد: 11:20
زرگرپور در افتتاحیه پانزدهمین اجلاس پیرغلامان
ترویج ندای توحیدی و شعائر اسلامی در صدای ملکوتی ذاکران و مداحان است
تصویر خبر
استاندار اصفهان در مراسم افتتاحیه اجلاس بین المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی گفت: در ابلاغ پیام جاودانه امام حسین (ع) و اهل بیت (ع) هم نفس و هم آوا با شما پیرغلامان شده تا در منظومه مدافعان حریم ولایت سهمی داشته باشیم.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی پانزدهمین اجلاس بین المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی، زرگرپور، استاندار اصفهان، در مراسم افتتاحیه این اجلاس با تاکید بر جایگاه استان اصفهان در تاریخ ایران گفت: اصفهان امروز نیز همانند گذشته پایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی است.

وی خاطرنشان کرد: دین پروری و ولایت مداری در بین مردم اصفهان جایگاه ویژه ای دارد؛ افتخار میزبانی اجلاس بین المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی را داریم و به آن می بالیم.

استاندار اصفهان تاکید کرد: در ابلاغ پیام جاودانه امام حسین (ع) و اهل بیت (ع) هم نفس و هم آوا با شما پیرغلامان شده تا در منظومه مدافعان حریم ولایت سهمی داشته باشیم.

وی با اشاره به ترویج ندای توحیدی و شعائر اسلامی تصریح کرد: ندای توحید و شعائر اسلامی و الهی نسخه نجات بخش آزادگان جهان و ترویج این فرهنگ در صدای ملکوتی ذاکران و مداحان وجود دارد.


اجلاس بین المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی همه ساله در آستانه ماه محرم الحرام بعنوان زنگ آغاز سوگواری های عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) از سوی بسیج رسانه ملی و با مشارکت استانداری های میزبان برگزار میشود.
 
این مراسم معنوی نخستین بار در سال ۸۱  به منظور تجلیل از پیرغلامان حسینی و ذاکران مطرح کشور در تهران برگزار شد و تا ۶ دوره ادامه داشت. از دوره هفتم به بعد و برای شرکت دادن مادحین استان های دیگر، محل برگزاری اجلاس در دیگر استان ها انتخاب شد. 
 
ابتدا استان زنجان با عنوان پایتخت شور و شعور حسینی مدنظر قرار گرفت و در ادامه به ترتیب در استان های بوشهر، همدان، اردبیل، گلستان، خوزستان، فارس و هرمزگان برگزار شد.
 
دوره پانزدهم نیز به همت بسیج سازمان صداوسیما و استانداری اصفهان از تاریخ ۲۱ لغایت ۲۴ شهریور ماه سال جاری در شهر اصفهان با حضور جمع کثیری از ذاکرین و مادحین اباعبدالله الحسین (ع) برگزار می شود.
 
از این رو مسیولین محترم استانی برای ثبت اطلاعات مادحین مدعو در این دوره به لینک بالا مراجعه کنند.