تاریخ ایجاد: 01:35
در اختتامیه اجلاس پیرغلامان حسینی در اصفهان
تجلیل از ذاکر اهل بیت مرحوم مرتضی اشتری
تصویر خبر
در این مراسم لوح پانزدهمین اجلاس به پاس تقدیر و تجلیل از ذاکر اهل بیت(ع) مرتضی اشتری به فرزند او سردار اشتری، فرمانده نیروی انتظامی اصفهان، تقدیم شد.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی پانزدهمین اجلاس بین المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی، در این مراسم لوح پانزدهمین اجلاس به پاس تقدیر و تجلیل از ذاکر اهل بیت(ع) مرتضی اشتری به فرزند او سردار اشتری، فرمانده نیروی انتظامی اصفهان، تقدیم شد.

سردار اشتری با تاکید بر این که هر کسی راه حسین (ع) را برود خواسته های شرعی او براورده می شود، گفت: افتخارم این است که فرزند مرحوم مرتضی اشتری هستم و هر چه دارم از پدرم است.

وی افزود: در نیروی انتظامی خدمتگزار مردم حسینی هستیم؛ شهدای ما امثال شهید حججی از هیئات مذهبی و تربیت شده شما ذاکرین اهل بیت (ع) هستند؛ بی شک بهترین راه، راه حسین (ع) و پیروی از مقام معظم رهبری است.

انتهای پیام/


اجلاس بین المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی همه ساله در آستانه ماه محرم الحرام بعنوان زنگ آغاز سوگواری های عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) از سوی بسیج رسانه ملی و با مشارکت استانداری های میزبان برگزار میشود.
 
این مراسم معنوی نخستین بار در سال ۸۱  به منظور تجلیل از پیرغلامان حسینی و ذاکران مطرح کشور در تهران برگزار شد و تا ۶ دوره ادامه داشت. از دوره هفتم به بعد و برای شرکت دادن مادحین استان های دیگر، محل برگزاری اجلاس در دیگر استان ها انتخاب شد. 
 
ابتدا استان زنجان با عنوان پایتخت شور و شعور حسینی مدنظر قرار گرفت و در ادامه به ترتیب در استان های بوشهر، همدان، اردبیل، گلستان، خوزستان، فارس و هرمزگان برگزار شد.
 
دوره پانزدهم نیز به همت بسیج سازمان صداوسیما و استانداری اصفهان از تاریخ ۲۱ لغایت ۲۴ شهریور ماه سال جاری در شهر اصفهان با حضور جمع کثیری از ذاکرین و مادحین اباعبدالله الحسین (ع) برگزار می شود.
 
از این رو مسیولین محترم استانی برای ثبت اطلاعات مادحین مدعو در این دوره به لینک بالا مراجعه کنند.