تاریخ ایجاد: 01:43
رئیس سازمان صداوسیما:
بزرگترین جنگ فرهنگی تاریخ علیه کشور ایران است/مداحان نقش بی بدیلی در هدایت جامعه دارند
تصویر خبر
رئیس سازمان صداوسیما در مراسم اختتامیه پانزدهمین اجلاس بین‌المللی تجلیل از پیرغلامان حسینی گفت: مداحان چون طیف گسترده ای از مردم و مخاطبان را در اختیار دارند، نقش بی بدیلی در هدایت جامعه دارند.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی پانزدهمین اجلاس بین المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی، عبدالعلی علی عسکری رئیس سازمان صداوسیما در مراسم اختتامیه پانزدهمین اجلاس بین‌المللی تجلیل از پیرغلامان حسینی گفت: کار مداحی کار ارزشمند و بزرگی است.اگر این کار در قلب انسان ها اثر بگذارد و تغییر در زندگی مردم ایجاد کند یک جهاد است و مداحان مجاهدان فی سبیل الله هستند.

وی افزود: امروز ما در معرض یک تهاجم فرهنگی گسترده قرار گرفته ایم، از آسمان و زمین شیاطین و استکبار در حال القای مفاهیم ضد ارزشی برای تغییر جوان ما هستند. شما مداحان در زمان دفاع مقدس خوش درخشیدید. امروز هم باید در قبال این جنگ فرهنگی و رسانه خوش بدرخشید و به میدان بیایید.

رئیس صداوسیما با تاکید بر این که اشعار مداحان در جهت هدایت جامعه موثر است اذعان داشت: مداحان چون طیف گسترده ای از مردم و مخاطبان را در اختیار دارند، نقش بی بدیلی در هدایت جامعه دارند. بزرگترین جنگ فرهنگی تاریخ علیه کشور ایران است؛ ما امروز در اوج تهاجم فرهنگی هستیم. حفظ روحیه انقلابی و حماسی یعنی یک دست قرآن و عترت و یک دست شمشیر آخته که دشمنان بدانند که نمیتوانند بر کشور ما پیروز شوند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی به یک قدرت بزرگ منطقه‌ای تبدیل شده و دارد به یک قدرت جهانی تبدیل می شود.

انتهای پیام/


اجلاس بین المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی همه ساله در آستانه ماه محرم الحرام بعنوان زنگ آغاز سوگواری های عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) از سوی بسیج رسانه ملی و با مشارکت استانداری های میزبان برگزار میشود.
 
این مراسم معنوی نخستین بار در سال ۸۱  به منظور تجلیل از پیرغلامان حسینی و ذاکران مطرح کشور در تهران برگزار شد و تا ۶ دوره ادامه داشت. از دوره هفتم به بعد و برای شرکت دادن مادحین استان های دیگر، محل برگزاری اجلاس در دیگر استان ها انتخاب شد. 
 
ابتدا استان زنجان با عنوان پایتخت شور و شعور حسینی مدنظر قرار گرفت و در ادامه به ترتیب در استان های بوشهر، همدان، اردبیل، گلستان، خوزستان، فارس و هرمزگان برگزار شد.
 
دوره پانزدهم نیز به همت بسیج سازمان صداوسیما و استانداری اصفهان از تاریخ ۲۱ لغایت ۲۴ شهریور ماه سال جاری در شهر اصفهان با حضور جمع کثیری از ذاکرین و مادحین اباعبدالله الحسین (ع) برگزار می شود.
 
از این رو مسیولین محترم استانی برای ثبت اطلاعات مادحین مدعو در این دوره به لینک بالا مراجعه کنند.