تاریخ ایجاد: 12:54
در مراسم رسمی استقبال از پیرغلامان حسینی صورت گرفت
برافراشته شدن پرچم ابا عبدالله الحسین در گلستان شهدای اصفهان/ ادای احترام پیرغلامان به مقام شامخ شهدا
تصویر خبر
در مراسم رسمی استقبال از هزار نفر از پیرغلامان حسینی حاضر در اجلاس بین المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی که در گلستان شهدای اصفهان برگزار شد، پرچم ابا عبدالله الحسین با ذکر «یا حسین مددی» پیرغلامان حسینی برافراشته شد.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی پانزدهمین اجلاس بین المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی، در مراسم رسمی استقبال از هزار نفر از پیرغلامان حسینی حاضر در اجلاس بین المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی که در گلستان شهدای اصفهان برگزار شد، پرچم ابا عبدالله الحسین  با ذکر «یا حسین مددی» پیرغلامان حسینی برافراشته شد.

در این مراسم با حضورعلی فروغی، رییس اجلاس بین المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی، زرگرپور، استاندار اصفهان و دیگر مسئولان اجلاس حضور داشتند، پیرغلامان حسینی «ذکر یا حسین مددی» را در حین برافراشته شدن پرچم اباعبدالحسین (ع) با یاد و خاطره شهید محسن حججی بر لب داشتند. پیرغلامان و خادمان حسینی همچنین به مقام شامخ شهدای این شهر ادای احترام کردند.

در پایان این مراسم باشکوه و پرشور نیز مراسم چاووش خوانی، مداحی و روضه خوانی با اجرای ذاکرین اهل بیت برگزار شد.

انتهای پیام/


اجلاس بین المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی همه ساله در آستانه ماه محرم الحرام بعنوان زنگ آغاز سوگواری های عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) از سوی بسیج رسانه ملی و با مشارکت استانداری های میزبان برگزار میشود.
 
این مراسم معنوی نخستین بار در سال ۸۱  به منظور تجلیل از پیرغلامان حسینی و ذاکران مطرح کشور در تهران برگزار شد و تا ۶ دوره ادامه داشت. از دوره هفتم به بعد و برای شرکت دادن مادحین استان های دیگر، محل برگزاری اجلاس در دیگر استان ها انتخاب شد. 
 
ابتدا استان زنجان با عنوان پایتخت شور و شعور حسینی مدنظر قرار گرفت و در ادامه به ترتیب در استان های بوشهر، همدان، اردبیل، گلستان، خوزستان، فارس و هرمزگان برگزار شد.
 
دوره پانزدهم نیز به همت بسیج سازمان صداوسیما و استانداری اصفهان از تاریخ ۲۱ لغایت ۲۴ شهریور ماه سال جاری در شهر اصفهان با حضور جمع کثیری از ذاکرین و مادحین اباعبدالله الحسین (ع) برگزار می شود.
 
از این رو مسیولین محترم استانی برای ثبت اطلاعات مادحین مدعو در این دوره به لینک بالا مراجعه کنند.