تاریخ ایجاد: 11:13
در روز عيد فطر بين الحرمين رسما افتتاح خواهد شد.
افتتاح رسمي بين الحرمين در روز عيد فطر
تصویر خبر
اخبار رسيده از شهر کربلاي معلي حاکي از آن است که پرو‍ژه بازسازي بين الحرمين حسيني طي چند هفته آينده به پايان خواهد رسيد و قرار است اين مکان در مراسمي رسمي در روز عيد فطر افتتاح گردد

اخبار رسيده از شهر کربلاي معلي حاکي از آن است که پرو‍ژه بازسازي بين الحرمين حسيني طي چند هفته آينده به پايان خواهد رسيد و قرار است اين مکان در مراسمي رسمي در روز عيد فطر افتتاح گردد

در همين راستا "محمد صاحب الدراجي" وزير مسکن و بازسازي هاي عراق طي اظهاراتي در اين باره ضمن اعلام اين خبر، فاش کرد که علاوه بر پيمانکاران عراقي، برخي شرکت هاي غير عراقي نيز در اجراي طرح بازسازي بين الحرمين مشارکت داشته اند.

وي که براي بازديد از عمليات بازسازي بين الحرمين،‌ در اين محل حاضر شده بود،‌ در ادامه افزود: چهار راهروي بين الحرمين به پايان رسيده است و اکنون کارکنان در حال کار کردن روي بخش مياني و وسط بين الحرمين هستند. در روز عيد فطر بين الحرمين رسما افتتاح خواهد شد.

"محمد صاحب الدراجي" همچنين گفت: سنگ هاي ويژه اي در طرح بازسازي بين الحرمين مورد استفاده قرار گرفته تا در برابر سرما و گرما مقاوم باشد و بتواند آسايش زائران را فراهم کند. اماکني براي وضو و نوشيدن آب نيز در اين طرح ساخته شده تا رفت و آمد زائران را راحت تر کند.

وزير مسکن و بازسازي هاي عراق در پايان افزود: ما هم در کنار ديگر دوستان و همکاران تلاش مي کنيم که بهترين امکانات و وضعيت را براي زائران امام حسين عليه السلام فراهم کنيم تا در آسايش کامل و در بهترين حالت ممکن به زيارت بپردازند.


اجلاس بین المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی همه ساله در آستانه ماه محرم الحرام بعنوان زنگ آغاز سوگواری های عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) از سوی بسیج رسانه ملی و با مشارکت استانداری های میزبان برگزار میشود.
 
این مراسم معنوی نخستین بار در سال ۸۱  به منظور تجلیل از پیرغلامان حسینی و ذاکران مطرح کشور در تهران برگزار شد و تا ۶ دوره ادامه داشت. از دوره هفتم به بعد و برای شرکت دادن مادحین استان های دیگر، محل برگزاری اجلاس در دیگر استان ها انتخاب شد. 
 
ابتدا استان زنجان با عنوان پایتخت شور و شعور حسینی مدنظر قرار گرفت و در ادامه به ترتیب در استان های بوشهر، همدان، اردبیل، گلستان، خوزستان، فارس و هرمزگان برگزار شد.
 
دوره پانزدهم نیز به همت بسیج سازمان صداوسیما و استانداری اصفهان از تاریخ ۲۱ لغایت ۲۴ شهریور ماه سال جاری در شهر اصفهان با حضور جمع کثیری از ذاکرین و مادحین اباعبدالله الحسین (ع) برگزار می شود.
 
از این رو مسیولین محترم استانی برای ثبت اطلاعات مادحین مدعو در این دوره به لینک بالا مراجعه کنند.