تاریخ ایجاد: 12:12
در روز اول اجلاس بین المللی تجلیل از پیرغلامان صورت گرفت
استقبال از کاوران پیرغلامان حسینی در فرودگاه اصفهان با حضور علی فروغی رئیس اجلاس
تصویر خبر
مراسم استقبال از پیرغلامان و خادمان حسینی صبح روز سه شنبه با حضور علی فروغی رئیس بسیج صدا و سیما و رئیس اجلاس بین‌المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی در فرودگاه شهید بهشتی اصفهان برگزار شد.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی پانزدهمین اجلاس بین المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی، در آستانه ماه محرم، مراسم استقبال از پیرغلامان و خادمان حسینی  و مهمانان خارجی شرکت کننده در پانزدهمین اجلاس بین المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی صبح امروز، سه شنبه ۲۱ شهریور در فرودگاه شهید بهشتی شهر اصفهان برگزار شد.

این اجلاس با حضور بیش از هزار مداح و پیرغلام حضرت سیدالشهدا(ع) از سراسر کشور و 40 کشور خارجی از 5 قاره جهان همچون افغانستان، بحرین، شیلی، آرژانتین، مالزی، هندوستان، آذربایجان و اقلیت‌های مذهبی داخل و خارج کشور و ملیسای کاتولیک و رهبران اهل تسنن در اصفهان با شعار «هیئات حسینی، منادیان گفتمان انقلابی و تفکر اسلامی» برگزار می‌شود.

مراسم استقبال با حضور علی فروغی، رئیس بسیج صدا و سیما و رئیس اجلاس بین‌المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی و مهدی دهقان نیری دبیر اجلاس, موسوی لارگانی، نماینده مجلس شورای اسلامی اصفهان و دیگر مسئولین استان اصفهان انجام شد.

در این مراسم ضمن خوشامدگویی به پیرغلامان و مهمانان خارجی اجلاس با اهدای گل و شال سبز از این عزیزان استقبال به عمل آمد.

انتخای پیام/


اجلاس بین المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی همه ساله در آستانه ماه محرم الحرام بعنوان زنگ آغاز سوگواری های عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) از سوی بسیج رسانه ملی و با مشارکت استانداری های میزبان برگزار میشود.
 
این مراسم معنوی نخستین بار در سال ۸۱  به منظور تجلیل از پیرغلامان حسینی و ذاکران مطرح کشور در تهران برگزار شد و تا ۶ دوره ادامه داشت. از دوره هفتم به بعد و برای شرکت دادن مادحین استان های دیگر، محل برگزاری اجلاس در دیگر استان ها انتخاب شد. 
 
ابتدا استان زنجان با عنوان پایتخت شور و شعور حسینی مدنظر قرار گرفت و در ادامه به ترتیب در استان های بوشهر، همدان، اردبیل، گلستان، خوزستان، فارس و هرمزگان برگزار شد.
 
دوره پانزدهم نیز به همت بسیج سازمان صداوسیما و استانداری اصفهان از تاریخ ۲۱ لغایت ۲۴ شهریور ماه سال جاری در شهر اصفهان با حضور جمع کثیری از ذاکرین و مادحین اباعبدالله الحسین (ع) برگزار می شود.
 
از این رو مسیولین محترم استانی برای ثبت اطلاعات مادحین مدعو در این دوره به لینک بالا مراجعه کنند.