تاریخ ایجاد: 11:42
حجت الاسلام اختری در نشست تخصصی اجلاس:
اجلاس پیرغلامان باعث همفکری مضاعف بین مادحین می شود/ اقدامات انگلیس برای انحراف عزاداری
تصویر خبر
حجت الاسلام اختری، رییس مجمع جهانی اهل بیت در نشست تخصصی اجلاس پیرغلامان گفت: این اجلاس باعث همفکری مضاعف بین مادحین و باعث آشنایی با فرهنگ های عزاداری می شود. این جلسات باید ادامه دار باشد تا معضلات مداحی برطرف شود.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی پانزدهمین اجلاس بین المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی، حجت الاسلام اختری، رییس مجمع جهانی اهل بیت(ع)، در نشست تخصصی اجلاس پیرغلامان گفت: این اجلاس باعث همفکری مضاعف بین مادحین و باعث آشنایی با فرهنگ های عزاداری می شود. این جلسات باید ادامه دار باشد تا معضلات مداحی برطرف شود.

وی با تاکید بر نقش عوامل انگلیس در انحراف مراسم مذهبی اذعان داشت: عوامل انگلیس هزاران قمه بین هیئات مذهبی پخش میکند تا مراسم مذهبی اباعبدالله الحسین (ع) را منحرف کند.

رییس مجمع جهانی اهل بیت(ع)، خاطرنشان کرد: عظمت جریان عاشورا زمانی مشخص می‌شود که در خیابان های نیویورک و لندن دسته های چند هزار نفری از ملیت های مختلف اقامه عزا می‌کنند. امروز در سراسر دنیا شیعیان اهل بیت وجود دارند و هر روز گسترده تر می شوند.

وی در پایان تصریح کرد: باید از ایجاد اختلاف بین مذاهب جهان اسلام پرهیز شود، ما شاهدیم که اهل تسنن هم در احترام به امام حسین (ع) عزاداری می‌کنند.

انتهای پیام/


اجلاس بین المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی همه ساله در آستانه ماه محرم الحرام بعنوان زنگ آغاز سوگواری های عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) از سوی بسیج رسانه ملی و با مشارکت استانداری های میزبان برگزار میشود.
 
این مراسم معنوی نخستین بار در سال ۸۱  به منظور تجلیل از پیرغلامان حسینی و ذاکران مطرح کشور در تهران برگزار شد و تا ۶ دوره ادامه داشت. از دوره هفتم به بعد و برای شرکت دادن مادحین استان های دیگر، محل برگزاری اجلاس در دیگر استان ها انتخاب شد. 
 
ابتدا استان زنجان با عنوان پایتخت شور و شعور حسینی مدنظر قرار گرفت و در ادامه به ترتیب در استان های بوشهر، همدان، اردبیل، گلستان، خوزستان، فارس و هرمزگان برگزار شد.
 
دوره پانزدهم نیز به همت بسیج سازمان صداوسیما و استانداری اصفهان از تاریخ ۲۱ لغایت ۲۴ شهریور ماه سال جاری در شهر اصفهان با حضور جمع کثیری از ذاکرین و مادحین اباعبدالله الحسین (ع) برگزار می شود.
 
از این رو مسیولین محترم استانی برای ثبت اطلاعات مادحین مدعو در این دوره به لینک بالا مراجعه کنند.