تاریخ ایجاد: 01:05
اجتماع پیرغلامان حسینی در حسینیه رضوان
تصویر خبر
پیرغلامان حسینی حاضر در اجلاس با حضور در حسینیه رضوان، ضمن اقامه نماز مغرب و عشا، با برپایی مجلس روضه و عزای اباعبدالله الحسین (ع)، محبت خود به خاندان آل محمد (ص) را ابراز کردند.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی پانزدهمین اجلاس بین المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی، پیرغلامان حسینی حاضر در اجلاس با حضور در حسینیه رضوان، ضمن اقامه نماز مغرب و عشا، با برپایی مجلس روضه و عزای اباعبدالله الحسین (ع)، محبت خود به خاندان آل محمد (ص) را ابراز کردند.

انتهای پیام/


اجلاس بین المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی همه ساله در آستانه ماه محرم الحرام بعنوان زنگ آغاز سوگواری های عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) از سوی بسیج رسانه ملی و با مشارکت استانداری های میزبان برگزار میشود.
 
این مراسم معنوی نخستین بار در سال ۸۱  به منظور تجلیل از پیرغلامان حسینی و ذاکران مطرح کشور در تهران برگزار شد و تا ۶ دوره ادامه داشت. از دوره هفتم به بعد و برای شرکت دادن مادحین استان های دیگر، محل برگزاری اجلاس در دیگر استان ها انتخاب شد. 
 
ابتدا استان زنجان با عنوان پایتخت شور و شعور حسینی مدنظر قرار گرفت و در ادامه به ترتیب در استان های بوشهر، همدان، اردبیل، گلستان، خوزستان، فارس و هرمزگان برگزار شد.
 
دوره پانزدهم نیز به همت بسیج سازمان صداوسیما و استانداری اصفهان از تاریخ ۲۱ لغایت ۲۴ شهریور ماه سال جاری در شهر اصفهان با حضور جمع کثیری از ذاکرین و مادحین اباعبدالله الحسین (ع) برگزار می شود.
 
از این رو مسیولین محترم استانی برای ثبت اطلاعات مادحین مدعو در این دوره به لینک بالا مراجعه کنند.